O našej firme

Od policajného ťažkoodenca k e-shopu

 

Áno, byť policajtom bol môj veľký detský sen, za ktorým som si tvrdo išiel niekoľko rokov. Na celej tej náročnej ceste som však ignoroval znamenie, že mám vlastne obchodného ducha. Ako dieťa som predával na trhovisku hračky z Kindervajíček, vydával školský časopis či ako adolescent využil svoje vyučenie maliara izieb, podal inzerát a maľoval ľuďom byty či natieral zábradlia. Každopádne sa mi podarilo splniť si sen a v roku 2006 sa dostať k Polícii Českej republiky. Začiatky samotného internetového podnikania boli ako vystrihnuté z americkej komédie. Tovar sme, spoločne s manželkou, v tej dobe skladovali v našej obývačke, spálni a keď sa nám potom narodila dcérka, tak si to odniesla aj jej izbička.

image (9)

Naše prvé logo

Zlom prišiel niekedy v roku 2013, kedy nám už bežal tento internetový obchod a veľmi solídne sa rozrastal. Bohužiaľ náš malý byt 3 + kk a ani sklep nestačili, a tak som stál na dôležitom rázcestí môjho života. Mám dať výpoveď u môjho súčasného zamestnávateľa Polície ČR, kde som to za 7 rokov služby dotiahol na policajného inšpektora v hodnosti práporčík a bol členom poriadkové jednotky (známejšia pod označením "ťažkoodenci") alebo sa pustiť do riskantného podnikania, zvlášť keď máme na ceste druhého potomka? Práca ma bavila, mali sme na Obvodnom oddelení v Ostrove nad Ohří veľmi dobrú partiu, a tak rozhodovanie nebolo ľahké a trvalo niečo cez rok. Až mi jedného dňa manželka povedala, že sa musím rozhodnúť, že takto to ďalej nejde.Som stále v práci, do noci vysedávam pri počítači a deti som poznal už len z plochy môjho telefónu. Mala pravdu, muselo sa niečo zmeniť už len z toho dôvodu, že rodina je u mňa vždy na prvom mieste. Tak som nakoniec rozhodol sa internetovému predaju venovať na plný úväzok. Ďalšie udalosti už nie sú ako z americkej komédie, ale skôr z relácie "Ako sa stavia sen". Zaobstaral som si pôsobisko so skladovými priestormi, prvých zamestnancov a vrhol sa do strastí a radosťou podnikania.

2VS04937 

Počas posledných rokov sa snažíme rásť a zdokonaľovať sa v poskytovaných službách. Aj vďaka tomu sme oceňovaní. Ako príklad slúži získanie prestížneho certifikátu Česká kvalita, ktorý udeľuje ministerstvo priemyslu a obchodu v spolupráci a APEK, čo je, dá sa povedať, taký cech slovenských e-shopov. Snažíme sa pristupovať vždy k zákazníkovi individuálne, vo všetkom mu vyhovieť. Dôkazom toho je napríklad garancia bezplatnej dopravy tovaru späť k nám v prípade, že sa zákazníkovi produkt časom pokazí. Ďalej si uvedomujeme nešvár, ktorý momentálne v českom e-shopovom prostredí je - dostupnosť. Mnoho internetových obchodov napíše k položke "skladom", ale samotný tovar skladom nemá. My máme unikum v tom, že všetok, ale naozaj všetok tovar, ktorý máme v ponuke, máme v našom vlastnom sklade, dostupné ihneď a pripravené na odoslanie do Vašich domovov. Čo sa vypredá, to skryjeme. Tovar tak odosielame ihneď, maximálne pár hodín od vytvorenia objednávky. Ďalšou našou devízou sú ceny. Denne kontrolujeme ceny u ostatných e-shopov, aby sme boli vždy najlacnejší. Beriem si príklad z jedného z našich najlepších podnikateľov. Volá sa Radim Jančura, to meno Vám asi nič nehovorí, ale jeho firma už určite áno. Je majiteľom Student Agency a prevádzkuje známe žlté linkové autobusy a teraz už aj vlaky. Má rovnakú víziu ako ja. Dopriať svojim zákazníkom najnižšie ceny, ale zároveň s nimi perfektnú úroveň služieb. A nie je pravda čo sa hovorí, že najlacnejšie veci sú najhoršie či nekvalitné. Náš obchod je toho dôkazom. Náš tovar pochádza z rovnakej distribúcie ako v iných obchodoch a to aj tých kamenných.

 2VS05053

S tovarom, ktorý bude putovať k Vám, zaobchádzame s najväčšou opatrnosťou a skladujeme v čistých a udržiavaných priestoroch.

Ďalším prielomom bol rok 2018, kedy sme sa po veľkých prípravách presunuli z domény .EU na .CZ. Naozaj veľký prielom ale nastal v septembri roku 2020, kedy sme po 6 rokoch opustili naše priestory v brigádnickej ulici, ktoré už nevyhovovali, a presťahovali sme celú firmu do ulice Nádražní v Ostrove, kde pôsobíme do súčasnosti. Aj vďaka tomu Vám môžeme ponúknuť širší sortiment v dostatočných zásobách.

V máji 2021, sme po dlhých prípravách spustili bratský e-shop pre zákazníkov zo Slovenska na doméne Nejlevnější zboží.SK V septembri 2021 smesa dostali medzi 10 najlepších firiem Karlovarského kraja v rámci známej súťaže Firma roku. Na Slávnostnom vyhlásení, ktoré sa konalo v ikonickom Hoteli Imperial v Karlových Varoch sme síce na stupne víťazov nespočinuli, ale aj tak je to pre mňa a všetkých mojich kolegov veľké zadosťučinenie a ocenenie našej dlhoročnej práce.

image (4) 

Slávnostné vyhlásenie Firmy roka v sále Hoteli Imperial, ktorého som sa bohužiaľ zo závažných dôvodov nemohol zúčastniť osobne. Našťastie kolegyňka Lucka Maršálková ma dokázala zastúpiť a zvládla predstaviť našu firmu všetkým prítomným bravúrne.

Ak ste dočítali až sem, moc Vám za to ďakujem. A ak si niečo z našej ponuky vyberiete, verím, že budete spokojní rovnako tak, ako tisíce zákazníkov pred Vami.

S úctou Jan Blažek, majiteľ a zakladateľ internetových obchodov Nejlevnější Zboží.cz a Nejlevnější Zboží.sk

2VS05390

 

 A ako sú zákazníci spokojní s našou prácou? Pozrite sa na tisíce recenzií a pridajte sa ku spokojným zákazníkom.